Jak uniknąć niechcianych plam na podłodze podczas malowania ścian?

Przygotowując się do malowania ścian i sufitów trzeba zadbać nie tylko o farby oraz wszelkie przybory malarskie, ale również o odpowiednie zabezpieczenie podłóg i innych elementów znajdujących się w pomieszczeniu. W ten sposób nie tylko unikniemy niepotrzebnych strat, ale również zaoszczędzimy sobie sporo czasu i energii na późniejsze poremontowe porządki. Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób uniknąć niechcianych z farby plam na podłodze.

Zabezpieczenie podłóg przed malowaniem

Przed przystąpieniem do malowania warto wynieść z pomieszczenia wszystkie zbyteczne rzeczy. Nie zawsze jest to możliwe. Większe meble, których wyniesienie byłoby bardzo kłopotliwe, można zsunąć na środek pomieszczenia i przykryć np. folią malarską, aby ochronić je przed kurzem i zabrudzeniami. Z kolei wszelkie mniejsze elementy wyposażenia warto usunąć, aby zapewnić sobie więcej miejsca na swobodną pracę oraz uniknąć ryzyka ich przypadkowego zabrudzenia lub zniszczenia.

Gdy przestrzeń malarska jest już pusta, można przystąpić do dalszego zabezpieczania pomieszczenia. Oczywiście najbardziej narażona na zabrudzenia jest podłoga, którą także należy stosownie osłonić z zastosowaniem odpowiednich materiałów. Warto przy tym pamiętać, że podłoga jest narażona nie tylko na zachlapanie farbą, ale również różnorodne uszkodzenia mechaniczne, np. zarysowania. Bardzo trudne do usunięcia są też pyły i kurz powstające podczas remontu, gdyż osadzają się na każdej powierzchni i wnikają głęboko w szczeliny. Jak więc można skutecznie zabezpieczyć podłogę na czas malowania? Możliwości mamy kilka. Najlepiej użyć do tego folię malarską, tekturę litą, papier malarski, maty filcu z folią, które dostępne są w naszej ofercie.

Taśma maskująca PVC

Każdy, kto przygotowuje się do malowania ścian, powinien wyposażyć się w taśmę maskującą PVC. Wykonana jest z miękkiego, cienkiego materiału, który świetnie nadaje się do maskowania różnego rodzaju powierzchni. Łatwo się ją przykleja do powierzchni i równie prosto usuwa. Taśma nie pozostawia kleju. Nadaje się do przyklejania folii malarskiej, osłaniania okien czy zabezpieczania listew przypodłogowych, a także odcinania malowanej powierzchni.

Wróć