Właściwości oraz zastosowanie taśmy akustycznej w budownictwie?

Taśma akustyczna samoprzylepna to niezbędny element, dla każdego inwestora, który ma w planach prowadzenie podstawowych prac izolacyjnych. Z pewnością więc godne uwagi są dokładne właściwości i zastosowanie takiej taśmy w budownictwie. Zgłębienie jej funkcjonalności pozwoli na lepsze wykorzystanie i sprawniejsze przeprowadzenie zamierzonych prac.

Czym dokładnie jest taśma akustyczna?

W pierwszej kolejności warto dowiedzieć się, czym dokładnie jest taśma akustyczna. Produkowana jest ona ze spienionego polietylenu, jest produktem samoprzylepnym. Materiał ten cechuje niezwykle wysoka wytrzymałość, co jest z powodzeniem wykorzystywane w wielu różnych branżach, nie tylko w budownictwie.

Wyjątkowość taśmy akustycznej polega przede wszystkim na tym, że nie dopuszcza ona do przepuszczania wilgoci, podobnie jak powietrza, a dodatkowo posiada najwyższy poziom trwałości, co sprawia, że z biegiem czasu nie dochodzi do jej niszczenia. Te funkcje stanowią niezwykłe zalety tego produktu, które można z powodzeniem wykorzystać w różny sposób.

Zastosowanie taśmy akustycznej

Nie da się wykonać skutecznej izolacji akustycznej bez dysponowania odpowiednią taśmą. Silnie oddziałuje ona na wytłumienie oraz powoduje rozproszenie drgań akustycznych. Wyróżnia się więc kolejną cechą, jaką jest niezwykle wysoka dźwiękochłonność. Oprócz tego gwarantuje również niezwykle wysoki poziom izolacji termicznej.

Z uwagi na swoje właściwości taśmy akustyczne powszechnie stosuje się w celu uszczelniania połączeń pomiędzy ściankami działowymi czy też okładzinami a konstrukcją budynku, lub również przy legarach podłogowych.

Planując prace izolacyjne, których podstawowym celem będzie obniżenie poziomu hałasu w budynku, koniecznie należy wyposażyć się w wysokiej jakości taśmę akustyczną. Jej wszechstronność i skuteczność już zostały docenione przez wielu specjalistów branży budowlanej i nie tylko. Warto korzystając z ich doświadczenia wybierać to co dla nas najlepsze i zapewni optymalne rezultaty prowadzonych prac.

Wróć