Blog

Cover Image

Taśma dwustronna – zastosowanie

Taśma dwustronna to akcesorium, które można stosować w bardzo wielu sytuacjach. Wszystkie z nich polegają jednak z grubsza na tym samym, czyli na łączeniu jednych elementów z drugimi. Taśma dwustronna świetnie nadaje się do tego zadania, gdyż posiada warstwy kleju z dwóch stron. Obie z nich pokrywają nośnik, który w przypadku taśmy dwustronnej potrafi przybierać bardzo różny charakter. Może być on wykonany na przykład z folii lub z pianki.

Więcej

Cover Image

Jak stworzyć estetyczne odcięcie kolorów na ścianie?

Podczas malowania ścian, największym wyzwaniem jest uzyskanie estetycznego odcięcia kolorów. Chcecie dowiedzieć się, jak skutecznie wykonać to zadanie? W tym artykule przedstawiamy praktyczne wskazówki. Sprawdźcie!

Więcej

Cover Image

Różne zastosowania taśm ostrzegawczych

W przypadku wielu branż celem zwiększenia bezpieczeństwa osób znajdujących w pobliżu miejsc niebezpiecznych, zagrażających utracie zdrowia, a nawet życia stosuje się różnego rodzaju taśmy ostrzegawcze. Taśmy ostrzegawcze mają powszechne zastosowanie w wielu branżach. Dziś chcemy przybliżyć wam temat taśm ostrzegawczych. Przedstawimy pokrótce typowe oraz nietypowe rodzaje taśm i przykłady ich zastosowań.

Więcej

Cover Image

Właściwości oraz zastosowanie taśmy akustycznej w budownictwie?

Taśma akustyczna samoprzylepna to niezbędny element, dla każdego inwestora, który ma w planach prowadzenie podstawowych prac izolacyjnych. Z pewnością więc godne uwagi są dokładne właściwości i zastosowanie takiej taśmy w budownictwie. Zgłębienie jej funkcjonalności pozwoli na lepsze wykorzystanie i sprawniejsze przeprowadzenie zamierzonych prac.

Więcej

Cover Image

Przeprowadzka? Zabezpiecz meble przed transportem.

Przeprowadzka to nie lada wyzwanie, bez względu na to, czy dotyczy ona biura, domu czy mieszkania studenckiego. W każdym przypadku należy zadbać o odpowiednie przygotowanie dobytku do późniejszego przewiezienia pod nowy adres. Najbardziej problematyczne zwykle okazują się meble, szczególnie duże szafy, komody ze szklanymi witrynami, czy masywne półki.

Więcej

Cover Image

Jak uniknąć niechcianych plam na podłodze podczas malowania ścian?

Przygotowując się do malowania ścian i sufitów trzeba zadbać nie tylko o farby oraz wszelkie przybory malarskie, ale również o odpowiednie zabezpieczenie podłóg i innych elementów znajdujących się w pomieszczeniu. W ten sposób nie tylko unikniemy niepotrzebnych strat, ale również zaoszczędzimy sobie sporo czasu i energii na późniejsze poremontowe porządki. Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób uniknąć niechcianych z farby plam na podłodze.

Więcej